Danas je nabavljen AM/FM radio prijemnik u prilično devastiranom stanju. S obzirom da nedostaje dobar dio kućišta sa svim oznakama ovaj prijemnik je teško identificirati. Po vanjskom obliku je identičan modelu Harvard Capri H-37 (Harris Overseas Ltd.) s tom razlikom što taj model nema FM opseg nego dva AM opsega (srednji i dugi val).
U svakom slučaju to bi onda bio kineski proizvod (Hong Kong) vjerojatno iz 1970-tih godina, uvezen preko engleskog distributera potrošačke elektronike Harris Overseas Ltd. (kasnije Harvard International Ltd.). Jedina identifikacijska oznaka je „Made in Korea“ otisnuto na promjenjivom kondenzatoru tako da se moguće radi i o uređaju nekog drugog azijskog porijekla.
Prijemnik je se bazira na 10 tranzistora i izbrojali smo ukupno 9 VF lončića što ukazuje da je ovo svakako prijemnik sa tri stupnja FM MF pojačanja i dva stupnja AM MF pojačanja. Blok shema bi mogla izgledati ovako.
FM tuner se kod džepnih AM/FM prijemnika obično bazira na dva tranzistora, a AM tuner na jednom tranzistoru, pri čemu taj AM tranzistor ujedno radi i kao 1. MF pojačalo za FM. U našem slučaju pak je tranzistor za AM tuner (samooscilirajući mješač) vjerojatno samostalan i koristi se samo za tu funkciju. Ovo omogućuje upotrebu tranzistora koji je bolje prilagođen za AM frekvencije te pojednostavljuje konstrukciju preklopnika za AM/FM.
Inače, taj tranzistor „viška“ osim kao samostalni AM oscilator/mješač može biti upotrijebljen i na druge načine kao što je AFC kontrola za FM tuner, AGC kontrola pojačanja, RF AM pojačalo ili pak za AM detektor umjesto diode čime se onda postiže bolja osjetljivost detekcije. U našem slučaju se tranzistor vjerojatno ne koristi kao AM detektor jer nalazimo diodu za tu namjenu pored posljednjeg MF transformatora, a ni raspored tranzistora na pločici ne bi odgovarao toj shemi. Također, tranzistor se vjerojatno ne koristi ni za AFC jer bi tada tri tranzistora bila grupirana na pločici gdje su smještene komponente FM tunera. Upotreba „desetog“ tranzistora za AGC je ovdje moguća, no raspored istih na pločici više sugerira da je to zaseban tranzistor za AM tuner.
Audio pojačalo je klasičnog transformatorskog push-pull tipa sa ukupno četiri tranzistora.
Ovaj AM/FM prijemnik sa 10 tranzistora i 9 VF lončića svakako možemo svrstati među kvalitetnije džepne tranzistorske AM/FM prijemnike općenito. Za usporedbu, na modelu istog naručioca Harvard Battallion H-89 vidjeli smo sličan AM/FM prijemnik koji sadrži 9 tranzistora i 7 VF lončića. To ukazuje da i za AM i za FM imamo jedan stupanj MF pojačanja manje, no u tom slučaju opet imamo tranzistor „viška“ koji može biti upotrijebljen na različite načine. Kinezi su u nekim svojim modelima superheteroidnih AM/FM prijemnika uspjeli reducirati sklopove na svega 7 tranzistora (4 VF i 3 NF) te na samo 6 VF lončića. Tu naravno nema govora o višku dijelova i takvi prijemnici mogu uhvatiti samo najjače postaje i to ako dvije takve postaje nisu frekvencijski preblizu jedna drugoj. Uvođenje u široku upotrebu keramičkih MF filtara za tipične MF od 10,7 MHz i 455 kHz je smanjila potrebu za MF transformatorima i prijemnici su mogli biti selektivniji, no takve filtre nalazimo tek na boljim prijemnicima iz 1990-tih godina.